Mecz – Dziennikarze TVP kontra Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu-27-09-2015

Radcy prawni i dziennikarze zagrali dla dzieci

Ponad tysiąc złotych zebrano dla dzieci korzystających z bezpłatnych zajęć w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 podczas „Kolorowego meczu”, w ramach którego  drużyna dziennikarzy z TVP Poznań zmierzyła się reprezentacją radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Na terenie Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 z inicjatywy dyrektor placówki Grażyna Lück – Kubalewskiej, cyklicznie odbywają się rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami amatorskimi wystawianymi m.in. przez środowiska zawodowe, stowarzyszenia, służby mundurowe. Każdy mecz rozgrywany w tej formule przyjmuje nazwę zależną od barw, które kojarzą się z zawodami wykonywanymi przez uczestników, a dodatkowo ma wymiar charytatywny. Zespoły zawsze przekazują finansową darowiznę, która przeznaczona jest na organizację bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2.

W minioną niedzielę zmierzyła się reprezentacją radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych z drużyną dziennikarzy i przyjaciół z TVP Poznań. Spotkanie otworzył legendarny piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss, który wspiera organizację charytatywnych spotkań rozgrywanych w Ogrodzie Jordanowskim. W zespole dziennikarze gościnie wystąpił redaktor naczelny dwutygodnika „Nasz Głos Poznański” Sławomir Lechna i animator sportu Tomasz Woźniak.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a worek z bramkami otworzył się pod koniec pierwszej połowy. Radcy prawni po trafieniach Sławomira Parusa wyszli na prowadzenie 2:0, ale po zamieszaniu w polu karnym OIRP kontaktowego gola zdobył Tomasz Woźniak. W ostatniej akcji pierwszej połowy idealna okazję na doprowadzenie do remisu zmarnował Daniel Pajączkowski.

Natomiast w przerwie spotkania doszło do miłej uroczystości. Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu Zbigniew Tur wraz z Danielem Pajączkowskim z TVP Poznań przekazali na ręce dyrektor placówki Grażyny Lück – Kubalewskie symboliczny czek będący darowizną dla Ogrodu Jordanowskiego Nr 2. – Wiemy jak potrzebna jest wszelka pomoc naszym obywatelom, a przede wszystkim tym najmłodszym. Cieszymy się, że oprócz możliwości oderwania się od takiej codzienności i zawodowych obowiązków poprzez grę w piłkę nożną podczas „Kolorowego meczu” możemy wspomóc to miejsce – mówił Tur.

Po przerwie zespół TVP Poznań szybko doprowadził do remisu 2:2, a na listę strzelców wpisał się Daniel Pajączkowski. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli rady prawni, których na prowadzenie 4:2 wyprowadzili Krzysztof Jakoktochce i Wojciech Kazimierczak. Jednak końcówka należała do dziennikarzy, którzy dzięki znakomitej grze duetu Maciej Sawicki i Pajączkowski doprowadziła do remisu 4:4. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry podjęto decyzję o rozegraniu serii rzutów karnych, którą 2:1 wygrała drużyna OIRP.

– Mecz zakończył się remisem 4:4, a walka była bardzo zacięta. Choć przegrywaliśmy 1:2 po pierwszej połowie, a w drugiej było już nawet 4:2 dla radców prawnych zdołaliśmy przejąć inicjatywę. Doprowadziliśmy do remisu i mogliśmy się nawet pokusić o zwycięstwo. Cel rozegrania był szczytny, gdyż chcieliśmy pomóc dzieciom, dla których Ogród Jordanowski Nr 2 organizuje bezpłatne zajęcia i opiekę po lekcjach. Jest to bardzo dobra inicjatywa, których ciągle w Poznaniu mało. Czekamy na zaproszenie na kolejny „Kolorowy mecz” – mówi Maciej Sawicki z TVP Poznań.

Bardzo zadowolony z występu swoich kolegów był koordynator reprezentacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu mecenas Andrzej Pieścik. – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale już myśli o spotkaniu rewanżowym, na które umawiamy się z zespołem TVP Poznań. Rozgrywamy bardzo dużo spotkań i staramy się motywować kolegów do aktywnego spędzania czasu wolnego. Występujemy w różnych ligach i nawet Spartakiadzie Prawników, a dziś był szczególny mecz, gdyż graliśmy dla dzieci i przy okazji świetnie się bawiliśmy – powiedział Andrzej Pieścik.

„Kolorowy mecz” pomiędzy drużyną dziennikarzy z TVP Poznań a reprezentacją radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych odbył się dzięki wsparciu LTM Communications. Patronat medialny sprawowały media: dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”, TVP Poznań i „Kurier Ogrodowy”.